OC a złomowanie samochodu
Zawarcie polisy ubezpieczeniowej OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu, bez względu na to czy auto lub motocykl porusza się po drogach, czy stoi na parkingu. Jak należy postąpić w przypadku wykupionej polisy OC i złomowania pojazdu? Trzeba wiedzieć, że w przypadku pozbycia się samochodu na złom polisa ubezpieczeniowa nie wygasa automatycznie. Jeśli decydujemy się na złomowanie auta, należy pamiętać o wyrejestrowaniu auta, co będzie równoznaczne z brakiem obowiązku posiadania aktualnego OC i rozwiązaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.
Często o tym zapominamy i ze zdziwieniem czytamy pismo o wezwaniu do uregulowania należności. To, że pozbędziemy się auta fizycznie, nie oznacza, że nie figuruje on w żadnych dokumentach. Zatem, gdy oddamy pojazd na złom, powinniśmy pobrać od firmy złomującej odpowiednie pismo, które poświadczy wykonanie usługi złomowania.
Następnie należy się udać z tym dokumentem do Wydziału Komunikacji we właściwym dla nas urzędzie, gdzie można wyrejestrować pojazd. Jest to gwarancja, że nie mamy już obowiązku wykupywania polisy ubezpieczeniowej OC i że istniejąca umowa została rozwiązana. Warto również wiedzieć, że można ubiegać się o odzyskanie pieniędzy od ubezpieczyciela, jeśli polisa za zez łomowany i wyrejestrowany pojazd była opłacona za okres, kiedy auto nie musiało już być objęte ubezpieczeniem.
Wystarczy do ubezpieczyciela dostarczyć dokumenty o wyrejestrowaniu i oddaniu pojazdu na złom, a otrzymamy zwrot za nadpłacone składki.
Więcej informacji znajdziesz na https://lemotrecykling.pl/
https://unhuman.pl/firm-pol-1387377511-Bustagrip.html